-5.1 C
Sopron
-3.8 C
Budapest
-7.7 C
Nyíregyháza
2026. január 21., szerda

Kanada minden bevándorló befogadására készül

KezdőlapJövőKanada minden bevándorló befogadására készül

Kanada nagyszabású programot készít elő az országban illegálisan élő és dolgozó több százezer, hivatalos iratokkal nem rendelkező bevándorló egy részének legalizálására – közölte csütörtökön Marc Miller bevándorlási miniszter.

A miniszter a Globe and Mail című angol nyelvű helyi napilapnak adott interjújában elmondta, hogy tavasszal tervezi bemutatni a tervet. Az itt lévő emberek legalizálásáról országos vitát kell folytatnunk – közölte.

Elmondása szerint 300-600 ezer ember él szabálytalanul Kanadában, gyakran évek óta, és a kitoloncolás fenyegeti őket.

A Globe and Mail szerint az új programba azok is bekerülnének, akik legálisan, ideiglenes munkavállalóként vagy külföldi diákként léptek be az országba, és a vízumuk lejárta után is az országban maradtak.

Az elmúlt hónapokban a kormány számos találkozót tartott a papírok nélküli migránsok egyesületeivel és társadalmi szervezetekkel, hogy összeállítsa a legalizálási tervet, amely az ország történetében a legnagyobb lenne.

A 40 milliós lakosságú Kanadában 2022-ben rekordméretű népességnövekedés volt a bevándorlók beáramlásának köszönhetően. Ottawa azt tervezi, hogy 2025-ig évente befogad ötszázezer bevándorlót.

(MTI; Címlapfotó: Az 1956-os forradalom és szabadságharc 66. évfordulója tiszteletére magyar nemzeti színekkel világítják meg a Niagara-vízesést 2022. október 23-án. MTI/Kralovanszky Balázs)

Népszerű

Még több hasonló
Related

Az útipoggyásszal kapcsolatos tudnivalókat tett közzé a NAV

Fontos információk utazóknak!

Rendkívül jó téli szezont zártak a szlovák Magas Tátrában

Az elmúlt néhány év legjobb téli szezonját zárták a szállásnyújtó vendéglátók az idén a szlovák Magas Tátrában, ahol a belföldi vendégek száma két évtizedes rekordot döntött.

Idén nyáron ezek a legdrágább és legolcsóbb strandok a Balatonon

Az inflációt jelentősen meghaladó mértékben emelték a strandbelépők árát a Balatonnál.

Horvátországban fizetős lehet a hegyimentés

Évente 20 millió turista érkezik Horvátországba.