Graubünden svájci kanton parlamentje 2008-ban rehabilitálta az utolsó kivégzett svájci boszorkányt, akinek fejét 1782-ben ütötte le a hóhér bárdja.
Anna Göldi ellen a boszorkányperben az volt a vád, hogy megbabonázott egy nyolcéves kislányt és ezzel halálát okozta, ezért a protestáns egyház tanácsa 1782-ben nyilvános köztéri lefejezésre ítélte. A verdiktet végrehajtották, és Anna Göldi maradványait az akkori szokásnak megfelelően a vérpad mellé temették.
A legkeletibb svájci kanton parlamentje egyhangúlag és vita nélkül szavazta meg a 48 éves korában kivégzett boszorkány rehabilitálását.
Graubünden kanton parlamentje határozatában kimondta, hogy a boszorkányper törvénysértő volt, áldozata pedig jelképes alakként él majd tovább, emlékeztetve az embereket az ellene elkövetett igazságtalanságra.
2007-ben a UDC párt még ellenezte a rehabilitációt, akárcsak Graubünden kanton kormánya, amelynek szemében „a boszorkányt már rehabilitálta a köztudat”.
Történelmi kutatások szerint Európában 50 és 100 ezer között lehet azoknak a személyeknek a száma, akiket boszorkányság vádjával ítéltek halálra, főleg a 16. század és a 18. század közepe közötti időszakban. Mintegy 80 százalékuk nő volt, s jobbára nem a fejüket ütötték le, hanem élve égették el őket máglyán.